Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 1,164 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał niewielki spadek o 0,474 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 2,549 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 10 stycznia 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 92,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17 mln baryłek dziennie, czyli o 76 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 10 stycznia 2020 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 2,549 mln brk co okazało się wynikiem ponad pięciokrotnie lepszym od prognoz wskazujących na ich spadek jedynie o 0,474 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji skutecznie tłumiły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 3,386 mln brk (w przypadku benzyny) i 1,214 (w przypadku destylatów), finalnie wzrosły aż o 6,678 mln brk i 8,171 mln brk.

Cena ropy WTI najniżej od początku grudnia 2019 r.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że fatalne dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów skutecznie stłumiły pozytywną informację o spadku zapasów ropy naftowej. W efekcie finalnym cena czarnego złota zamiast rosnąć osunęła się do najniższego poziomu od 4 grudnia 2019 roku. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, rynek osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji w najbliższym czasie.

Weź udział w darmowym webinarze:
Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Cena ropy naftowej WTI
WTI Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRząd Rosji podał się do dymisji. Putin rozgrywa taktyczną grę, by utrzymać się przy władzy?
Następny artykułIle czasu potrzeba, by stać się zyskownym traderem? – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here