TMS


Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały Weekly Petroleum Status Report amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 6,218 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o skromne 0,200 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,218 mln. brk, w tygodniu kończącym się 4 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej zmalały aż o 2,197 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od prognoz, jak również poprzedniej publikacji.

Na uwagę zasługuje również informacja o malejących zapasach benzyny i destylantów, które również okazały się zdecydowanie lepsze niż zakłądano.

Źródło: http://www.macronext.com

Spoglądajac jednak na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo niezwykle dobrych danych i pierwszej, dośc dynamicznej reakcji popytowej, równie szybko pojawiła sie reakcja podażowa, na skutek której rynek wciąż znajduje się poniżej oporu wyznaczającego sesyjne maksima.

WTI M5


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułŚwiece japońskie – podstawy
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – NZDUSD testuje istotne wsparcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here