Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały Weekly Petroleum Status Report amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 6,218 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o skromne 0,200 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,218 mln. brk, w tygodniu kończącym się 4 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej zmalały aż o 2,197 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od prognoz, jak również poprzedniej publikacji.

Na uwagę zasługuje również informacja o malejących zapasach benzyny i destylantów, które również okazały się zdecydowanie lepsze niż zakłądano.

Źródło: http://www.macronext.com

Spoglądajac jednak na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo niezwykle dobrych danych i pierwszej, dośc dynamicznej reakcji popytowej, równie szybko pojawiła sie reakcja podażowa, na skutek której rynek wciąż znajduje się poniżej oporu wyznaczającego sesyjne maksima.

WTI M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł$2,2 mln kary dla ‘traderów’ handlujących na rachunku demo
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – NZDUSD testuje istotne wsparcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here