Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów aż o 5,296 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem o -2,741 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco słabszy.

Zapasy ropy w dół o 2,057 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 5,296 mln brk, w tygodniu kończącym się 14 września 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 2,057 mln brk, co okazało się wynikiem słabszym od prognoz rynkowych zakładających spadek na poziomie 2,741 mln brk.

Ropa na poziomach sprzed tygodnia

Notowania czarnego złota po publikacji danych o zapasach wybiły maksima z obecnego tygodnia na 70.14 USD i tym samym wzniosły się do poziomów widocznych ostatnio w ubiegłą środę.

Jeśli kupujący zdołają utrzymać notowania ponad nowym wsparciem w obrębie poziomu 70 USD, ich kolejnym celem może być obszar między 71.23/37, który skupia maksima z września. We przeciwnym razie, najbliższe, lokalne obszary wsparcia znajdują się na 69.20 oraz 68.30.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here