Naga MarketsCena ropy spada poniżej 43 dolarów za baryłkę po publikacji zapasówPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,689 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o zaledwie 1,887 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco lepszy

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o ponad 9,3 mln brk

Zapasy ropy w dół o 9,362 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 76,7% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13,9 mln baryłek dziennie, czyli o 0,8 mln baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 9,362 mln brk co okazało się wynikiem niemal 5-krotnie lepszym niż prognozowano.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny oraz destylatów. Jak się bowiem okazało, mimo prognoz zakładających spadek zapasów benzyny o 3,036 mln brk ostatecznie skurczyły się o 4,320 mln brk.

Cena ropy spada poniżej 43 USD

Spoglądając na notowania ropy naftowej zauważymy, iż cena WTI silnie wzrosła w momencie publikacji docierając w okolice poziomu 42,75 USD by chwilę później zniwelować cały impuls. Kilka minut po publikacji kurs konsoliduje wokół poziomu 42,50 USD tuż nad ważnym poziomem wsparcia 42,22 USD. Jego przebicie może wykreować impuls spadkowy w kierunku wsparcia 40,00 USD.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here