Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 5,654 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 2,098 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco lepszy

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o niemal 8,5 mln brk

Zapasy ropy w dół o 7,493 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 10 lipca 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 78,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 14,3 mln baryłek dziennie, czyli o 38 tys. baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 10 lipca 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 7,493 mln brk co okazało się wynikiem 3,5-krotnie lepszym niż prognozowano.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny oraz destylatów. Jak się bowiem okazało, mimo prognoz zakładających spadek zapasów benzyny o 0,643 mln brk i wzrost zapasów destylatów o 1,485 mln brk, te ostatecznie skurczyły się odpowiednio o 3,147 mln brk w przypadku benzyny i 0,453 mln brk w przypadku destylatów.

Cena ropy znów powyżej 40 USD

Spoglądając na notowania ropy naftowej zauważymy, że dzięki tej publikacji cena ropy wzrosła znów powyżej 40 dolarów za baryłkę. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 41,30 USD bądź nawet 43 USD.

WTI H4

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Kanady nie zmienia stóp! Aktualizuje jednak prognozy gospodarcze
Następny artykułAż 15 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here