Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 6,861 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem zaledwie o 1,000 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się nieznacznie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 1,071 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz dziesiąty z rzędu mieliśmy do czynienia z sytuacją odwrotną a mianowicie ze spadkiem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym spadku o 6,861 mln. brk, w tygodniu kończącym się 19 stycznia 2018 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 1,071 mln. brk. co okazało się wynikiem nieznacznie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,000 mln. brk.

Okazuje się również, że tak długiej serii spadków zapasów ropy naftowej nie mieliśmy jeszcze nigdy w historii.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny i destylatów, które o odróżnieniu do zapasów ropy zwiększyły się kolejno o 3,1 i 0,6 mln. brk.

Źródło: macronext.com

Mimo, że zapasy ropy naftowej na lokalnym rynku skurczyły jedynie nieznacznie, to fakt, iż był to już 10 tydzień z rzędu sprawił, że notowania czarnego złota błyskawicznie podrożały o 0.37 USD.

BRENT M30


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Sygnały kupna na Newagu [NWG] i Alumetalu [AML]
Następny artykuł3 kluczowe czynniki zwiększające pewność siebie w tradingu price action – Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here