Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,071 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał tym razem jeszcze większy spadek, bo o 1,6 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się zupełnie inny.

Zapasy ropy w górę o 2,170 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 1,071. brk, w tygodniu kończącym się 20 kwietnia 2018 roku zapasy ropy naftowej zwiększyły się o 2,170 mln. brk., co okazało się wynikiem gorszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,6 mln. brk.

Na poniższym wykresie widać zatem, że od marca, odczyty stanu zapasów naprzemian, raz rosną, raz spadają.

Wzrosły także zapasy benzyny o 0,84 mln. brk., choć i w tym przypadku spodziewano się spadku (-0,625 mln. baryłek). Dla przypomnienia, w ubiegłym tygodniu spadek sięgnął -2,968 mln. brk.

Nowe minima w tym tygodniu na ropie WTI

Jak widać na poniższym wykresie 1-godzinny notowań ropy WTI, ta naruszyła już minima z obecnego tygodnia jakie ustanowione zostały w poniedziałek. Jeśli sprzedającym uda się je trwale przełamać, jeszcze dziś możemy spodziewać się re-testu kluczowego obszaru wsparcia w obrębie 66.50.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here