Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 2,451 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał spadek na podobnym poziomie -2,585 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 0,118 miliona baryłek

Jak podała EIA, w tygodniu kończącym się 23 czerwca 2017 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 0,118 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 2,451 miliona baryłek.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny i destylatów, które o odróżnieniu do zapasów ropy kurczyły się kolejno o 0,9 i 0,2 mln. brk.

Źródło: http://www.macronext.com

Spoglądając na wykresy zauważymy, że zarówno w przypadku ropy BRENT jak również dolara kanadyjskiego, pomimo pierwszej silnej reakcji podażowej, szybko pojawiły się wzrosty, które nie tylko doprowadziłī kurs do poziomu sprzed publikacji ale również wyniosły go na nowe maksima.

BRENT M5

Bądź na bieżąco! Uruchom Rynki na Żywo w swojej przeglądarce

USDCAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSektor technologiczny wysyła sygnały ostrzegawcze
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – forum EBC wstrząsa rynkami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here