Naga MarketsZapasy kukurydzy w USA w centrum uwagiWczorajsza sesja na rynkach towarów rolnych upływała pod znakiem wyczekiwania na raport Departamentu Rolnictwa USA (U.S. Department of Agriculture, USDA), dotyczący produkcji, konsumpcji i zapasów wielu towarów rolnych na świecie.

Kukurydza w centrum uwagi inwestorów

W centrum uwagi znajdowały się dane dotyczące kukurydzy – czyli zboża, którego ceny wystrzeliły w ostatnich tygodniach do najwyższych poziomów od ponad 8 lat. Inwestorzy oczekiwali głównie dwóch informacji. Pierwsza z nich dotyczyła obniżenia prognoz produkcji kukurydzy w Brazylii ze względu na tamtejsze susze. Tak faktycznie się stało – departament obniżył prognozy produkcji kukurydzy w Brazylii w sezonie 2020/2021 do 102 mln ton z poprzednich 109 mln ton. To nawet mniejsza prognoza niż ta zaprezentowana przez lokalną agencję Conab.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugim punktem miało być obniżenie przez USDA prognoz zapasów kukurydzy na koniec bieżącego sezonu i prognoza niskich zapasów także na koniec przyszłego sezonu. I tutaj na inwestorów czekało pewne zaskoczenie. O ile prognoza zapasów na koniec bieżącego sezonu została obniżona, to była ona bardzo podobna do oczekiwań rynkowych. Tymczasem pierwsza prognoza zapasów kukurydzy na koniec sezonu 2021/2022 została ustanowiona na 1,507 mld buszli – czyli na więcej niż oczekiwano (1,344 mld buszli).

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

W rezultacie, wczoraj notowania kukurydzy zawróciły w dół, a ceny tego zboża pozostają pod presją spadkową także podczas dzisiejszej sesji. Raport USDA może okazać się impulsem do oczyszczającej korekty spadkowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie zwyżki były dynamiczne, a cena kukurydzy technicznie wpadła w rejon wykupienia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 | kurs btc wykres | lotos gpw | prognozy giełdowe 2020 | zlotowki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here