Naga Markets
Rafał Zaorski. Źródło: YouTube, Przygody Przedsiębiorców

Rafał Zaorski wykorzystał obserwowane w ostatnim czasie spadki notowań niemieckiego indeksu Dax i zarobił na nich 0,5 miliona zł. Najpopularniejszy spekulant w Polsce poinformował o zamknięciu swoich pozycji na tym rynku i otwarciu mnotywch na amerykańskim indeksie Nasdaq. W tym przypadku oczekuje on jednak nie spadku, lecz wzrostu kursu, na co stawia 2,5 miliona zł.

Nasdaq traci niemal 4 proc.

Po wzroście o 9,5 proc. między 6 a 18 stycznia br. amerykański indeks Nasdaq spadł w ostatnim czasie o 3,77 proc. Deprecjacja ta doprowadziła do re-testu wcześniej pokonanej linii tendencji. Gdyby wsparcie to zostało pokonane, wówczas kurs indeksu mógłby osunąć się nawet w rejon 11 050 punktów i mierzenia 61,8 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego rajdu wzrostowego.

Ewentualne odbicie od obecnego poziomu byłoby w stanie z kolei napędzić kolejny ruch na północ.

Zaorski stawia na wzrost amerykańskiego indeksu Nasdaq

Realizacji tego drugiego, pro-wzrostowego scenariusza oczekuje Rafał Zaorski. Na Twitterze, gdzie jego profil obserwuje obecnie już niemal 180 tysięcy osób poinformował on o otwarciu pozycji Long po kursie 11 280.

Spekulant postawił 2,5 miliona złotych na wzrost indeksu Nasdaq w kierunku 12 000 punktów, co byłoby najwyższym poziomem od połowy grudnia ub.r.

Zaorski zarobił 0,5 mln zł shortując Daxa

Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż chwilę przed zawarciem transakcji na wzrost indeksu Nasdaq, Zaorski pozamykał wszystkie swoje pozycje na spadek niemieckiego indeksu Dax, o których pisaliśmy m.in. wczoraj.

Transakcje te wygenerowały dla niego zysk na poziomie 0,5 miliona złotych w ciągu zaledwie dwóch dni.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPoznaj najważniejsze prognozy na 2023 rok!
Następny artykułJastrzębie komentarze członków Fed nie wspierają dolara
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.