Naga Markets
Rafał Zaorski. Źródło: YouTube, Przygody Przedsiębiorców

Po nieudanej transakcji na parze USD/JPY, Rafał Zaorski próbuje teraz swoich sił na notowaniach niemieckiego indeksu Dax. Najpopularniejszy spekulant w Polsce zakłada spadek kursu tego indeksu, a swoją pozycję w tym kierunku buduje od 17 stycznia, tj. od dnia, w którym wartość indeksu osiągnęła najwyższy poziom od lutego 2022 r. Obserwowane od tego czasu spadki rozochociły Zaorskiego na tyle, że postanowił on zwiększyć swoją ekspozycję “dokładając wincej shortów”.

Dax odrabia straty

Niemiecki indeks Dax wzrastał od początku roku o ponad 10 proc., powiększając zasięg obserwowanej od początku października ub.r. aprecjacji do przeszło 29 proc. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że indeksy 40 największych spółek notowanych na niemieckiej giełdzie ponownie przekroczył barierę 15 tysięcy punktów i znalazł się na najwyższym poziomie od lutego 2022 r. tracąc względem historycznych szczytów z listopada 2021 r. zaledwie nieco ponad 6 proc.

Zaorski stawia na spadek niemieckiego indeksu Dax

Zwyżka ta zatrzymała się jednak w miniony wtorek, tj. 17 stycznia 2023 r. i od tego czasu wartość indeksu powoli spada. Na wyprzedaży tej zyskuje Rafał Zaorski, który właśnie 17 stycznia br. posiada otwartą pozycję short, zakładająca, że Dax “spłynie krwią”.

Choć nie udało mu się otworzyć zlecenia na samej górce, zdaje się, że odbicie wzrostowe obserwowane we wtorek nie wybiło go z rynku. Zaorski otwierał bowiem pozycję po kursie 15 150, po czym notowania Dax’a wzrosły jeszcze na moment do 15 271,75.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Obecnie indeks plasuje się jednak poniżej 15 040 punktów i zdaje się, że zmierza on w kierunku 15 000, 14 850, bądź nawet 14 625 punktów.

Bossa

Oczekując “czerwonej tygodniówki” i czekając na “potencjalny trigger do paniki”, Zaorski postanowił dziś dołożyć “wincej shortów” zwiększając tym samym swoją ekspozycję na spadek niemieckiego indeksu Dax.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZłoty z chwilowym osłabieniem, obecnie kursy zawracają
Następny artykułGwałtowny wzrost sieci warstwy drugiej Ethereum powinien się utrzymać w 2023 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.