Naga MarketsW dniu wczorajszym (środa, 23 kwietnia 2019 roku) Rafał Zaorski będący prezesem zarządu Krypto Jam SA popełnił obszerny artykuł w swoich mediach społecznościowych, w którym poinformował, że zarządzana przez niego spółka już od pół roku testuje coś co może zmienić formę inwestowania w derywaty na świecie. Jak sam przyznaje, rozwiązanie to mogłoby zmienić sposób rozliczeń na świecie z pominięciem kontroli regulatorów rządowych czy pośrednictwa “banków.”


Rynki inwestycyjne nie nadążają za postępem technologicznym

Jeden z najpopularnieszych, polskich spekulantów zwraca uwagę, że w roku 1607, kiedy powstała pierwsza nowożytna giełda na świecie nie było internetu. To właśnie z powodu braku technologii ówcześni inwestorzy zmuszeni byli do zbudowania systemu wzajemnego zaufania opartego na wielu kontrolujących się instytucjach.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Uważam, że obecne projekty P2P opierają się na błędnych założeniach. Gdyby blokchain istniał na początku 17 wieku gdy powstała giełda w Amsterdamie nikt by się nie zastanawiał czy “order book” w obecnej formie ma sens – pisze w swoim artykule Rafał Zaorski.

Zwraca on także uwagę, że pomimo znacznego rozwoju technologii cyfrowych a przede wszystkim kryptograficznych sektor finansowy nadal tkwi w systemie opartym o rozwiązania analogowe, przez co nawet wykorzystanie nowych technologii do dokonywania transakcji ostatecznie i tak wymaga obecności wielu pośredników pomiędzy kupującymi a sprzedającymi papiery wartościowe.

– Mamy 21 wiek .. nadchodzi rewolucja handlu papierami wartościowymi Peer to Peer. Czyli bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Wyobraź sobie świat, że aby zawrzeć kontrakt terminowy na futures na Dow Jones czy WIG20 nie potrzebujesz pośrednictwa NYSE lub GPW i powiązanych instytucji rozliczających. Transakcja odbywa się między użytkownikami w chmurze za pomocą technologii blockchain z wykorzystaniem tworzonego przez nas zdecentralizowanego protokołu transakcyjnego P2P – zapowiada Zaorski.

P2P na futures bez pośrednictwa
Źródło: LinkedIn

Algorytm szyfrujący zadba o bezpieczeństwo inwestorów

Wyprzedzając lawinę pytań dotyczących bezpieczeństwa takiego rozwiązania dodaje, że kontrakty między użytkownikami byłyby zaszyfrowane a dostęp do nich miałyby jedynie dwie strony transakcji. Nad przebiegiem samej transakcji czuwałby natomiast algortym szyfrujący i rozliczający wraz z siecią użytkowników (NOD) potwierdzających transakcje jak w przypadku bitcoina.

– To co chcemy wdrożyć to obrót papierami wartościowymi typu FUTURES bez pośrednictwa giełd światowych między użytkownikami. Mamy na to własne autorskie rozwiązanie w postaci opracowywanego przez nas protokółu SmartBTP (…) To ma podważyć istniejący porządek dlatego jest bardzo duże ryzyko w tym projekcie ale także i zawarta wysoka premia w przypadku powodzenia – dodaje CEO Krypto Jam.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUBS: Fuzja na linii Deutsche – Commerz tylko opóźnia nieuniknione. Czas na zmiany w Europie?
Następny artykułWIG20 najniżej od 2 tygodni, a indeksy w USA indeksy biją kolejne rekordy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here