Naga MarketsCensus Bureau ze Stanów Zjednoczonych opublikowało o godzinie 14:30 ostatni z istotnych odczytów makroekonomicznych podczas dzisiejszej sesji i jednocześnie tego tygodnia. Mowa o zamówieniach środków trwałych, gdzie ekonomiści spodziewali się, że w lipcu skurczą się one o 0,5%.

Według raportu Census Bureau, nowe zamówienia na produkowane dobra trwałe w lipcu zmniejszyły się o 4,3 miliarda dolarów, czyli 1,7 procent do poziomu 246,9 miliarda dolarów.

Źródło: Census Bureau

Spadek ten jest zatem ponad trzykrotnie wyższy od prognoz (-0,5%) oraz od zrewidowanego w dół odczytu za czerwiec (0,7%). Poniżej także pozostałe dane:

Źródło: Investing.com

Eurodolar z powrotem do 1.1616?

Notowania Eurodolara dotknęły wczoraj wsparcia na poziomie 1.1530, a dziś kontynuowane jest odbicie od tego poziomu. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs utrzymuje się ponad środkową wstęgą oraz osiąga poziom zewnętrznej wstęgi Bollingera, co wskazuje na kontrolę strony popytowej.

Słabsze dane dotyczące zamówień środków trwałych osłabiają dolara w związku z czym istnieje szansa na dalszy wzrost EURUSD. Najbliższy opór znajdziemy w obrębie 1.1616. Jak dotąd w tym tygodniu kupującym nie udało się go skutecznie sforsować.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here