Naga MarketsCensus Bureau ze Stanów Zjednoczonych opublikowało o godzinie 14:30 najważniejsze dane makroekonomiczne dzisiejszej sesji dla dolara amerykańskiego. Mowa o zamówieniach środków trwałych, gdzie ekonomiści spodziewali że w maju nie będzie ani wzrostu, ani spadku zamówień.


Według raportu Census Bureau, nowe zamówienia na produkowane dobra trwałe w maju 2019 roku zmniejszyły się o 3,3 miliarda dolarów, czyli 1,3 procent do poziomu 243,4 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy, zamówienia środków spadały aż trzykrotnie. Ostatni spadek miał miejsce w kwietniu, aż o o 2,8%. Bez transportu nowe zamówienia wzrosły o 0,3 proc. Wyłączając obronność, nowe zamówienia spadły o 0,6 proc.

Źródło: Census Bureau

Przesyłki wyprodukowanych dóbr trwałych w maju, po dwóch kolejnych miesiącach spadków z rzędu wzrosły o 0,9 mld USD lub 0,4% do 254,1 mld USD. Nastąpiło to po kwietniowym spadku o 1,6%. Poniżej także pozostałe dane:

Źródło: Investing.com

Kurs dolara do jena koryguje wcześniejszy wzrost 

Kurs dolara do jena (USD/JPY) znalazł wczoraj wsparcie w okolicach 106,82, a dziś pokonany został lokalny opór przy 107,50, który teraz może działać jako wsparcie. Po publikacji danych z USA, notowania dolara osuwają się, co może doprowadzić w najbliższym czasie do ponownego testu krótkoterminowej linii trendu widocznej na poniższym wykresie 30-minutowym.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs dolara do jena (USD/JPY) - wykres 30-minutowy - 26 czerwca 2019
Kurs dolara do jena (USD/JPY) – wykres 30-minutowy – 26 czerwca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here