Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz danych dot. zamówień środków trwałych.


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost liczby wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych do 199 tys., w tygodniu kończącym się 20 kwietnia 2019 roku ich ilość uplasowała się ostatecznie na poziomie 230 tysięcy, co stanowi wzrost aż o 37 tys. w porównaniu z dodatnio zrewidowanym odczytem sprzed tygodnia (193 tys.) Warto także zwrócić uwagę, że jest to najwyższy poziom od pierwszej połowy marca br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt ten przyczynił się także do wzrostu 4-tygodniowej średniej, która wyniosła 206,000 wobec 201,500 tys. poprzednio.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Ilośc zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych

Zdecydowanie lepiej wypadły natomiast dane dot. zamówień środków trwałych. Z najnowszego raportu Census Bureau wynika bowiem, że ich wartość wzrosła w marcu br. o 6,8 mld USD lub 2,7% do 258,5 mld USD, co było wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 0,7%. Warto też zaznaczyć, że jest to najlepszy rezultat od sierpnia 2018 roku.

Zamówienia środków trwałych

Równie dobrze prezentowały się także dane dotyczące zamówień na dobra trwałe bez środków transportu. W tym przypadku pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,2% nowe zamówienia wzrosły aż o 0,4%.

Kurs dolara coraz silniejszy

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs dolara umacnia się wobec funta szterlinga nieprzerwanie od ośmiu sesji. W tym czasie rynek pokonał już jedno techniczne wsparcie i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 1.28.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCo najmniej 95% przestępstw kryptowalutowych dotyczy Bitcoina (BTC)
Następny artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 25 kwietnia 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here