Naga Marketsjoint z krasnalemKanadyjska firma specjalizująca się w systemach blockchain i kryptowalut, DMG Blockchain Solutions Inc. (DMG), ogłosiła opracowanie globalnej platformy zarządzania łańcuchem dostaw dla… rynku marihuany. Informację ogłoszono 17 października


Jak informuje kanadyjski serwis medialny CBC, rząd tego kraju oficjalnie zalegalizował marihuanę do celów “rekreacyjnych”. Konopie były wcześniej dostępne na terenie Kanady tylko do użytku leczniczego.

Boom na marihuanę?

Według Health Canada, w Kanadzie jest obecnie ponad 120 licencjonowanych producentów konopi indyjskich. Jeden z nich już stwierdził, że niedobór siły roboczej i problemy z łańcuchem dostaw mogą doprowadzić do braku towaru na rynku wkrótce po tym, jak stanie się on w pełni legalny.

DMG prowadzi więc obecnie negocjacje z przedstawicielami branży marihuany, laboratoriami kontroli jakości, dystrybutorami i regulatorami na temat wprowadzania rozwiązania sieci bloków w zakresie łańcucha dostaw konopi.

Dyrektor generalny DMG, Dan Reitzik, powiedział, że “wschodzący przemysł marihuany wymaga rozwiązań do zarządzania produktami, a łańcuch bloków jest najbardziej logicznym wyborem”. Dodaje, że “pierwszym zastosowaniem blockchain był Bitcoin (BTC), ale doskonałym zastosowaniem jest zarządzanie łańcuchem dostaw dla kontrolowanych produktów, takich jak jako konopie indyjskie.”

Wielki rynek, ogromne pieniądze

Według statystyk dostarczonych przez DMG, rynek marihuany to wręcz przemysł o wartości 23 miliardów dolarów w samej Kanadzie. 13 milionów konsumentów “rekreacyjnych” generuje 6 miliardów dolarów przychodu.

Technologia sieci bloków została zaś już z powodzeniem wdrożona w rolnictwie i łańcuchach dostaw żywności. W tym miesiącu choćby IBM uruchomił sieć śledzenia żywności w oparciu właśnie o nią. Food Trust ma łączyć różne strony transakcji z branży spożywczej. W czasie okresu próbnego, który rozpoczął się w sierpniu 2017 r., firma współpracowała z Nestle SA, Dole Food Co., Driscoll’s Inc., Golden State Foods, Kroger Co., McCormick and Co., McLane Co., Tyson Foods Inc. i Unilever NV .

W podobnym kierunku idą inni giganci rynku. W ubiegłym miesiącu amerykański Goliat handlu detalicznego, Walmart, ogłosił, że będzie wymagać od swoich dostawców wdrożenia systemów opartych na blockchainie. Wszystko, by “dramatycznie [poprawić] efektywność”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here