Naga MarketsCUBE.ITG D1

CUBE.ITG zajmuje się wdrażaniem systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. Kurs Spółki przez dłuższy czas znajdował się w trendzie spadkowym. Znaczna część tego trendu przebiegała pod dwiema niebieskimi liniami widocznymi na pierwszym z zamieszczonych wykresów. Dzisiaj nastąpiło ich przełamanie połączone z najwyższym wolumenem obrotu w historii notowań Spółki.Takie wybicie to z punktu widzenia analizy technicznej potężny sygnał kupna, jednak jak zwykle w takich przypadkach pojawiają się obiekcje. Po pierwsze dzisiejszy wzrost ma związek z informacją na temat ceny emisyjnej nowej serii akcji (4 zł). Informacja od paru godzin jest znana, więc nie wiadomo czy nie została już zdyskontowana. Po drugie jeśli zmienimy skalę z arytmetycznej na logarytmiczną (lepiej obrazującą duże wahania), to przełamanie linii trendu spadkowego nie jest już aż tak oczywiste. Optymalną strategią może się okazać cierpliwość i czekanie na korektę, zamiast pośpiechu i wchodzenia przy logarytmicznej linii oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Benefit Systems D1

Benefit dostarcza pracodawcom rozwiązań w zakresie pozapłacowych systemów wynagradzania pracowników (np. karta MultiSport Plus). Od czerwca kurs Spółki znajduje się w trendzie spadkowym. Na razie nie ma jednoznacznego sygnału zakończenia tego trendu. Takim sygnałem byłoby przełamanie poziomu 1030 zł, na którym przebiega zarówno opór ustanowiony przez wcześniejszy dołek jak i linia trendu spadkowego. Mamy jednak pozytywną poszlakę świadczącą o tym, że atak na 1030 zł może wkrótce nastąpić.
Przez kilka ostatnich dni mieliśmy konsolidację. Na początku dzisiejszej sesji nastąpiła próba wybicia dołem, ale zaraz potem przyszedł kontratak popytu. W tej chwili wygląda to na jednoznaczne zwycięstwo byków, a wysoki wolumen obrotu świadczy o istotnym przesileniu. W dodatku cena wybiła się górą ze wspomnianej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here