Naga MarketsTorpol

Torpol zajmuje się modernizacją linii kolejowych. Na wykresie Spółki widać przewagę trendu wzrostowego od debiutu do szczytu z listopada 2015. Później nastąpiła korekta, która doprowadziła do powstania odwróconej formacji głowy z ramionami. Niebieska linia szyi formacji znajduje się obecnie na poziomie 12,27 zł. Odległość pomiędzy dołkiem głowy a linią szyi wynosi około 3,50 zł. Po dodaniu do poziomu 12,27 otrzymujemy poziom docelowy 15,77 oznaczony bordową linią. To znacznie powyżej wspomnianego szczytu z listopada 2015 (14,20 zł). Ten szczyt jest oporem i został oznaczony czerwoną linią.

torpol

To jest wariant optymistyczny, który zacznie obowiązywać w przypadku przełamania linii szyi. Dopóki to nie nastąpi, ta linia jest oporem i co najmniej równie prawdopodobne jest odbicie od niej i cofnięcie się ceny do zielonej krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, która obecnie znajduje się na poziomie 11,40 zł. Przełamanie tej linii byłoby negatywnym sygnałem i zapowiadałoby spadek do oznaczonego pomarańczową linią wsparcia na poziomie 10,30 zł (dołek głowy).

Awbud

Awbud jest firmą z branży budowlanej. Na wykresie Spółki mamy czterokrotnie potwierdzoną zieloną linię trendu wzrostowego. Ostatnio nastąpiło odbicie od niej, więc szanse na wzrost są większe niż ryzyko spadku. Najbliższym oporem jest oznaczony niebieską linią lokalny szczyt na poziomie 5,72. Wyżej jest czerwona linia na poziomie 5,94.

awbudtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCHF – testuje opór przy 1.2390
Następny artykułCiąg dalszy umocnienia GBP/USD
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here