Naga MarketsWydarzeniem dnia na GPW było ogłoszenie zgody UOKiK na założenie spółki Electromobility przez cztery notowane na Giełdzie spółki energetyczne: Enea, Energa, PGE i Tauron. Inwestorzy negatywnie zareagowali na tę informację. Notowania wszystkich czterech firm najpierw gwałtownie runęły w dół, ale później zaczęły odrabiać straty. W momencie pisania tego tekstu (około godziny 16) połowa strat została nadrobiona.

W dzisiejszym komentarzu przyjrzymy się wykresom tych spółek z punktu widzenia analizy technicznej i spróbujemy ustalić wpływ dzisiejszego tąpnięcia na ich długoterminową sytuację.

Enea

W przypadku Enei mieliśmy do czynienia z długoterminowym trendem spadkowym, który na przełomie maja i czerwca przeszedł w konsolidację. W wyniku dzisiejszego tąpnięcia nastąpiło wybicie dołem z tej konsolidacji. Teraz wygląda to tak, jakby konsolidacja była formacją kontynuacji a tąpnięcie oznaczało powrót do trendu spadkowego wyższego rzędu. Następne wsparcie zostało wyznaczone przez historyczne minimum notowań Spółki z lutego 2009 na poziomie 8,57 zł (zielona linia). Najbliższym oporem jest przełamane wsparcie na poziomie 9,30 zł oznaczone czerwoną linią.

eneaEnerga

Tutaj sytuacja jest bardzo prosta. Kurs znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym i czwartkowe tąpnięcie niczego nie zmieniło, poza ustanowieniem nowego historycznego dna.

energa

PGE

Kurs PGE znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym i podobnie jak w przypadku Energi nastąpiło to ustanowienie nowego historycznego minimum. Sytuacja jest jednak o tyle gorsza, że czwartkowe tąpnięcie spowodowało przełamanie opadającej linii wsparcia. To nie wróży nic dobrego. Jeżeli od poziomu na którym nastąpiło przełamanie linii odejmiemy amplitudę wahań nad przełamaną linią, to otrzymamy poziom docelowy w okolicach 8 zł.

pge

Tauron

Na wykresie Taurona mamy konsolidację z dolnym ograniczeniem w okolicach 2,30 zł. Czwartkowe tąpnięcie początkowo spowodowało przełamanie tej bariery, ale późniejsze odbicie anulowało ten sygnał. W sumie sytuacja pozostaje bez zmian. Spodziewamy się dalszego trwania konsolidacji.

tauron

Podyskutuj z nami o spółkach GPW na Forum.Comparic.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here