Naga MarketsPKN Orlen D1

Kurs PKN od połowy października znajduje się w trendzie spadkowym. W wyniku tego doszedł do zielonego wsparcia znajdującego się na poziomie 100,46 zł. W tym miejscu istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakończenia trendu spadkowego. Sygnałem kupna byłoby przełamanie trzykrotnie testowanej niebieskiej linii trendu, która obecnie znajduje się  na poziomie 110 zł. Potwierdzeniem sygnału byłoby przełamanie czerwonego oporu stanowiącego górne ograniczenie konsolidacji trwającej od początku grudnia znajdującego się na poziomie 114 zł.

Opisany powyżej potencjalny sygnał stwarza szansę na realizację optymistycznego scenariusza. Scenariusz pesymistyczny to przełamanie zielonego wsparcia, które stanowi szyję dużej formacji RGR. Wspomniana konsolidacja trwająca od początku grudnia z górnym ograniczeniem na 114 zł stanowi prawe ramię. W takim wypadku należałoby oczekiwać spadku kursu porównywalnego z rozmiarami formacji, co dawałoby poziom docelowy w okolicach 70 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here