Naga MarketsTauron, Enea, Energa D1

Chciałbym zwrócić uwagę na podobieństwo wykresów trzech spółek energetycznych: Enei, Energi I Tauronu. Wszystkie trzy przez dłuższy czas znajdowały się w trendach wzrostowych i rozpoczęły korektę w tym samym czasie, to znaczy w drugiej połowie sierpnia. Od tamtej pory znajdują się w trendach spadkowych. Na wszystkich trzech wykresach można narysować linie trendu, które są stosunkowo bliskie przełamania. Znaczy to, że nawet stosunkowo niewielki wzrost spowodowałby powstanie sygnałów kupna. Najlepszą linię trendu mamy na Tauronie, ponieważ biegnie ona przez aż pięć punktów zwrotnych. Wzrost powyżej 3,55 spowodowałby jej przełamanie.

Z kolei na wykresie Enei pod linią trendu, która znajduje się na poziomie 14,20 zł mamy małą formację spodka. Na wykresie Energi linia trendu znajduje się na poziomie 12,88 zł i też jest bliska przełamania.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here