Naga MarketsW ostatnich dniach na GPW mieliśmy korektę. W związku z tym dzisiaj przyjrzymy się dwóm spółkom z WIGu20, które w tym trudnym czasie wykazały się odpornością na zmienne nastroje.

PKN

Kurs PKN znajduje się w trendzie wzrostowym od lata ubiegłego roku. Ostatnia faza tego trendu przebiegała nad niebieską linią. W ramach tego trendu pojawiła się konsolidacja w postaci czerwonego trójkąta. Na początku marca, czyli wtedy kiedy WIG20 formował swój ostatni szczyt, kurs PKN zaczął wychodzić z tego trójkąta górą. Początkowe próby były nieudane i kończyły się zepchnięciem ceny z powrotem do trójkąta i powstaniem negatywnych świec z długimi górnymi knotami. Jednak popyt się nie poddawał nawet wtedy, kiedy ogólnie na GPW zapanowała nerwowość, a indeksy spadały. W związku z tym PKN uważam za realatywnie mocny papier i uważam że powinien rosnąć dalej, chyba że z całym rynkiem stanie się coś bardzo złego. Sygnałem ostrzegawczym byłoby przełamanie niebieskiej linii trendu, która dzisiaj znajduje się na poziomie 97,46 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PZU

Kurs PZU pod koniec lutego przełamał niebieską linię trendu wzrostowego. Nastąpiło to w momencie pierwszego tąpnięcia na WIGu20. Później cena ustabilizowała się nad zieloną linia wsparcia na poziomie 36 zł. Gdy na WIGu20 nastąpiło drugie tąpnięcie, cena PZU tkwiła w miejscu. Jest to oznaka siły tego papieru i zapowiedź wzrostu jeśli sytuacja indeksów się ustabilizuje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here