Naga MarketsMiraculum

Miraculum jest firmą kosmetyczną. Kurs Spółki znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym. Obecnie pojawiła się szansa na poprawę związana z kształtującą się odwróconą formacją głowy z ramionami. Jak widać na pierwszym wykresie formacja ta jest bardzo mała w porównaniu ze skalą spadku. Dlatego bardziej realistycznie byłoby oczekiwać większej korekty w trendzie spadkowym niż odwrócenia tego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na drugim wykresie widzimy wspomnianą formację w powiększeniu. Niebieska linia szyi biegnie przez trzy lokalne szczyty i obecnie znajduje się na poziomie 1,74 zł. Jej przełamanie zapowiadałoby wzrost, ale trudno przewidzieć jego zasięg. Najbliższym oporem jest luka bessy, której górne ograniczenie na poziomie 2,06 oznaczono na zielono. Wyżej jest czerwona linia trendu spadkowego oraz opór oznaczony bordową linią na poziomie 2,45 zł.

ASBIS

ASBIS jest dystrybutorem sprzętu IT. Kurs Spółki znajduje się w trendzie wzrostowym od lata 2015. Znaczna część tego trendu przebiega nad niebieską linią widoczną na wykresie, która obejmuje ostatni rok. Linia obecnie znajduje się na poziomie 3,05 zł. Jej przełamanie byłoby negatywnym sygnałem tym bardziej że wcześniej musiałoby nastąpić przełamanie wsparcia oznaczonego zieloną linią na poziomie 3,10 zł. W takim wypadku należałoby oczekiwać korekty do wsparcia oznaczonego bordową linią w okolicach 2,65 zł.

W razie kontynuacji dotychczasowego trendu wzrostowego problemem mogłaby być czerwona linia oporu poprowadzona przez wcześniejsze szczyty i znajdująca się w okolicach 3,42 zł.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here