Naga MarketsElektrotim

Elektrotim wykonuje instalacje elektryczne i systemy automatyki dla budownictwa i przemysłu. Kurs Spółki przez półtora roku poruszał się wewnątrz spadkowego kanału widocznego na wykresie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nastąpił gwałtowny skok o około 50%,  w wyniku którego cena przekroczyła górną linię kanału. Normalnie należałoby to uznać za wybicie górą, czyli pozytywny sygnał. Teraz jednak potencjał wzrostowy mógł się już wyczerpać co widać po wygaszeniu wzrostu w ostatnich dniach. Poza tym ostatni test czerwonej linii miał miejsce latem ubiegłego roku, co zmniejsza jej wiarygodność. W sumie istnieje podwyższone ryzyko, że wyjście górą z kanału jest pułapką i należy zachować ostrożność. Najlepiej zaczekać na korektę, której skala powinna powiedzieć coś więcej o sile rynku.

Astarta

Astarta jest ukraińskim holdingiem rolniczym specjalizującym się w cukrownictwie. Pisaliśmy o niej kilkakrotnie, ostatni raz tutaj. Kurs Spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na razie na wykresie nie widać sygnałów, które mogłyby zapowiadać odwrócenie tego trendu. Na początku stycznia rozpoczęła się korekta w trendzie wzrostowym, która przebiegała pod czerwoną linią. Dzisiaj nastąpiło przełamanie i w ciągu paru godzin cena z nawiązką nadrobiła straty z ostatnich tygodni. Świadczy to o przewadze popytu na rynku tych akcji.

Rokowanie jest pomyślne. Najbliższym oporem jest bordowa linia poprowadzona po szczytach i stanowiąca górne ograniczenie wzrostowego kanału trendowego (69 zł). Odwrócenie głównego trendu nastąpiłoby w razie przełamania niebieskiej dolnej linii kanału znajdującej się w okolicach 57 zł. Wyraźne pogorszenie nastąpiłoby też w razie przełamania najbliższego wsparcia oznaczonego zieloną linią na poziomie 60 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here