Naga Markets


Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek

9 listopada kurs Biomedu-Lublin przełamał niebieską linię szyi i tym samym wybił się z odwróconej formacji głowy z ramionami. Później nastąpił korekcyjny ruch powrotny i ponowne testowanie przełamanej linii, tym razem od góry. Zgodnie z teorią linia szyi okazała się skutecznym wsparciem, co widać po formacji młota oznaczonej strzałką. Dzisiejszy wzrost także ma pozytywną wymowę. W związku z tym najbardziej prawdopodobna wydaje się realizacja podręcznikowego scenariusza, czyli wzrost mniej więcej o tyle, ile wynosiła odległość pomiędzy głową a linią szyi. W przypadku Biomedu daje to poziom 1,61 zł oznaczony czerwoną linią. Poziom ten w przybliżeniu pokrywa się z poziomem majowego szczytu. Wzrostowy scenaiusz zostałby zakwestionowany w przypadku przełamania wsparcia ustanowionego przez wspomnianą formację młota, znajdującego się na poziomie 1,03 zł (zielona linia)

biomed

Best

Best jest firmą windykacyjną. Kurs Spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na razie nie widać wystarczająco wiarygodnych sygnałów zapowiadających odwrócenie tego trendu. Pewien niepokój budzi jednak słabość trwającego od początku sierpnia średnioterminowego trendu wzrostowego przebiegającego nad niebieską linią znajdującą się na poziomie 21 zł. Linia ta jest dość mało nachylona w porównaniu sytuacją z przeszłości, co świadczy o słabszej dynamice trendu. Obecnie trwa testowanie linii przy bardzo małych obrotach. W tej sytuacji nawet słaby impuls podażowy i niewielki ruch w dół spowodowałby przełamanie linii i powstanie sygnału sprzedaży. Następne wsparcie znajduje się na poziomie 17 zł i zostało oznaczone zieloną linią.

best

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy akcje Evonik osiągnęły już dno?
Następny artykułKakao z sygnałami sugerującymi odbicie
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here