Naga MarketsAgora

Kurs Agory znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym stanowiącym korektę po mocnym odbiciu z pierwszej połowy października. Ostatnio korekta przybrała formę klina zniżkującego. Formacje tego typu na ogół zapowiadają wzrost, choć nic nie mówią o jego skali. Obecnie górna linia klina znajduje się na poziomie 10,56 zł. Oczywiście wybicie dołem też jest możliwe, choć mniej prawdopodobne. Dolna linia znajduje się na poziomie 10,50.

Minusem tej sytuacji jest mała odległość pomiędzy górnym, a dolnym ramieniem. W związku z tym nawet niewielki ruch musi spowodować przełamanie którejś linii. W związku z tym można użyć filtra w postaci przełamania następnego (po górnym ramieniu) oporu. Oporem tym jest górne ograniczenie wczorajszej dziennej luki bessy znajdujące się na poziomie 10,64 oznaczone czerwoną linią.

agora

Arcus

Arcus jest dostawcą systemów zarządzania dokumentami i korespondencją masową. Od maja kurs Spółki znajdował się w trendzie spadkowym pod niebieską linią widoczną na wykresie dziennym. W połowie sierpnia trend spadkowy stał się mniej dynamiczny, co widać po mniej nachylonej czerwonej linii. Dzisiaj obie linie zostały przełamane. Jest to pozytywny sygnał. Niestety nic nie mówi on o zasięgu spodziewanego wzrostu. Poza tym przełamaniu nie towarzyszyło zwiększenie obrotów, co zmniejsza wiarygodność sygnału.

arcustokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWrześniowa sprzedaż domów w USA w górę
Następny artykułCzy to już koniec wzrostów na złocie ?
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here