Naga MarketsABPL

ABPL (grupa AB) jest dystrybutorem IT i elektroniki użytkowej. Kurs Spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym od 2009 roku, ale od maja 2015 trwa korekta. Wykres pokazuje właśnie ten korekcyjny trend spadkowy. Czerwona linia na poziomie 37 zł jest szyją odwróconej formacji głowy z ramionami. Jej przełamanie zapowiadałoby wzrost porównywalny z odległością pomiędzy nią, a dołkiem głowy znajdującym się na poziomie 25,35 zł. 37-25,35=11,65. Po dodaniu do 37 zł otrzymujemy poziom docelowy 48,65 zł. To znacznie powyżej szczytu z maja 2015 na poziomie 43,92 zł. oznaczonego bordową linią.

To jest wariant optymistyczny. Na razie jednak cena przełamała zieloną krótkoterminową linię trendu wzrostowego i niebieskie dolne ograniczenie lokalnej konsolidacji. W związku z tym rokowanie na najbliższą przyszłość jest niepomyślne. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 31 zł, a następne na 25,35 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
bez-tytulu

Action

Action działa w obszarze handlu, dystrybucji i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, GSM, artykułów dziecięcych, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Od marca 2015 cena spadła o ponad 90%. Istniała szansa na powstrzymanie spadków na poziomie 4 zł. Ostatnio także i to wsparcie zostało przełamane. Następnym wsparciem jest historyczne minimum na poziomie 2,93 zł.

Poprawa sytuacji nastąpiłaby w razie powrotu ponad 4 zł i przełamania zielonej linii trendu spadkowego. Za takim scenariuszem przemawia to, że podczas ostatnich spadków obroty były znacznie mniejsze niż podczas formowania się poprzedniego dołka na początku sierpnia.

actionConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here