Naga MarketsPoranny komentarz makroW trakcie dzisiejszej sesji zamykała będzie się nie tylko świeczka dzienna i tygodniowa, ale również miesięczna. Takie połączenie zazwyczaj jest dosyć niebezpieczne, dlatego podczas handlu warto zachować ostrożność. Dzisiaj sporo odczytów europejskich dotyczących CPI i PKB. Popołudnie okaże się zdecydowanie ciekawsze.


Japonia z mocno mieszanymi wynikami

Przez całą noc z Kraju Kwitnącej Wiśni dochodziły do nas publikacje kolejnych wskaźników makroekonomicznych. Jak się jednak okazało większość z nich wypadła poniżej oczekiwań. W połączeniu z wypowiedziami prezesa Banku Japonii mogło się to przełożyć na mocniejsze ruchy japońskiego jena. JPY Jednak pozostał niewzruszony praktycznie przez całą noc.

Z istotniejszych odczytów warto podać między innymi wzrost stopy bezrobocia o 0.2p.p. do 3.6% czy też silne osunięcie handlu detalicznego r/r (-2.0%), oczekiwano natomiast -1.3% (poprzedni wynik +0.2%). Słabo wypadła także sprzedaż nowych domów (-13.0% vs oczekiwane -11.3%).

Niemcy głosują dzisiaj w sprawie greckiej zapomogi

W Bundestagu około godziny 11:00 miejsce będzie miało głosowanie dotyczące przedłużenia pomocy dla Greków. Chociaż wydaje się to być zwykłą formalnością (po decyzji Eurogrupy decyzje lokalnych parlamentów są pewnikiem), to cała sprawa budzi sporo emocji.

Pomimo tego wielu niemieckich parlamentarzystów będzie głosowało z silnie zaciśniętymi zębami. Nowe rządy w Atenach nie podobają się między innymi politykom znajdującej się u władzy chadecji –  szczególnie jeżeli chodzi o sposób prowadzenia negocjacji z Europą. Bundestag bardzo negatywnie zareagował na wypowiedź greckiego ministra finansów Pana Warufakisa – zaraz po podpisaniu ostatecznych porozumień stwierdził bowiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby darowanie Grecji części zobowiązań.

Dane na rozpoczęcie sesji amerykańskiej

Najistotniejsze odczyty przed końcem tygodnia i miesiąca handlowego zaplanowane są na godziny popołudniowe:

  • 14:00 – Niemcy – CPI, HICP
  • 14:30 – USA – CPE, PKB, indeks cenowy PKB
  • 15:45 – USA – PMI według Chicago FED
  • 16:00 – USA – sprzedaż domów jednorodzinnych, indeks sentymentu konsumentów
  • 16:15 – USA – wystąpienie William Dudleya z FED
  • 19:30 – USA – wystąpienie Stanleya Fischera z FED


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here