Naga MarketsZamieszanie wokół Brexitu wskazują na coraz większe prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z bloku bez umowy. Jak wpłynie to na funta, euro i złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Możliwy hard Brexit. Funt jest najsłabszą walutą w zestawieniach G-10
  • Rośnie napięcie polityczne przed zaplanowanym na poniedziałek głosowaniem Kolegium Elektorów
  • Lagarde na ostatnim posiedzeniu EBC ograniczyła się jedynie do stwierdzenia, że sytuacja na FX będzie uważnie monitorowana

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro niejednoznacznie wybija z formacji flagi

Na globalnych nastrojach waży zamieszanie wokół Brexitu, po tym jak premier Boris Johnson powiedział, że umowa handlowa nie jest korzystna dla interesów Wielkiej Brytanii i do zawarcia porozumienia w grudniu najpewniej nie dojdzie. O tym, że szanse na kompromis są niskie, powiedziała też szefowa Komisji Europejskiej.

W efekcie funt jest najsłabszą walutą w zestawieniach G-10, ale nie widać jakiejś dużej wyprzedaży. Część inwestorów może zakładać, że jest to kolejny blef w negocjacjach mający na celu wymusić coś na drugiej stronie, chociaż wydaje się, że tym razem może być inaczej. Notowania GBPUSD naruszyły wsparcie z ostatnich dni przy 1,3223 – zauważył ekspert BOŚ.

W temacie ustaleń wokół umowy fiskalnej w USA Demokraci dali do zrozumienia, że chcą zintensyfikować rozmowy w przyszłym tygodniu, chociaż lider większości republikańskiej w Senacie stwierdził, że postulaty Demokratów są nie do zaakceptowania i w takiej wersji szanse na zaakceptowanie pakietu są niewielkie.

To podbija nerwowość na rynkach, bo nie jest pewne, czy uda się wypracować polityczny kompromis przed Świętami. Rośnie też napięcie polityczne przed zaplanowanym na poniedziałek głosowaniem Kolegium Elektorów, które dopiero otworzy proces formalnego zatwierdzenia Joe Bidena na kolejnego prezydenta USA – dodał.

Tymczasem mamy złożony wniosek prokuratora generalnego Teksasu w Sądzie Najwyższym o unieważnienie wyniku wyborów w czterech kontrowersyjnych stanach, co teoretycznie (choć to mało prawdopodobne) może odwrócić szalę wyborów na rzecz Donalda Trumpa. Pojawiają się też plotki, jakoby sztab Trumpa planował przesłuchanie szefa firmy dostarczającej oprogramowanie do liczenia głosów przed Sądem Najwyższym.

Lagarde na ostatnim posiedzeniu EBC ograniczyła się jedynie do stwierdzenia, że sytuacja na FX będzie uważnie monitorowana. To wszystko wypchnęło EURUSD górą z widocznej formacji flagi na dziennym wykresie. Niemniej dzisiaj popyt na euro są zawahał, po tym jak otrzymaliśmy niepokojące informacje o możliwym fiasku rozmów nad umową handlową EU-UK, a na Wall Street zagościły spadki po tym, jak politycy znów testują cierpliwość inwestorów w temacie pakietu fiskalnego – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here