Naga MarketsLogo simpleZarząd Simple otrzymał dokumenty dotyczące odstąpienia przez zamawiającego od umowy na realizację projektu informatycznego dla pięciu wyższych szkół, podała spółka. Simple ma otrzymać 620 tys. zł brutto z tytułu ogółu prac dotychczas wykonanych.

Simple nie zostanie na lodzie

“Zarząd Simple informuje, iż w dniu 18 czerwca 2020 r. wpłynęły do spółki ze strony zamawiającego tj.: Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu dokumenty na podstawie, których zamawiający odstąpił od umowy jak również ustalone zostały zasady rozliczenia dotychczasowej realizacji umowy” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z otrzymaną dokumentacją zamawiający skorzystał z umownego prawa odstąpienia bez podania przyczyny.

“Takie standardowe uprawnienie przysługiwało zamawiającemu, gdy wykonawca wykonuje umowę w sposób należyty, w terminie do 31 grudnia 2021 roku. W takim przypadku odstąpienie od umowy ma skutek wyłącznie na przyszłość, co oznacza, że nie wywołuje skutku co do prac już wykonanych przez wykonawcę, a zamawiający zobowiązany jest jedynie do zapłaty wynagrodzenia, które należy się wykonawcy za rzeczywiście wykonane prace ” – czytamy dalej.

W ocenie spółki, wpływ na decyzję zamawiającego o odstąpieniu od umowy mogły mieć okoliczności zewnętrzne, związane z zachodzącymi zmianami w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Jednocześnie zgodnie z otrzymaną dokumentacją zamawiający zobowiązany jest do zapłaty na rzecz spółki kwoty 620 tys. zł brutto z tytułu ogółu prac dotychczas wykonanych przez emitenta na rzecz zamawiającego. Jednocześnie potwierdzony został brak dalszych roszczeń w związku z wykonywaniem i rozwiązaniem umowy” – czytamy także.

W oparciu o wyniki bieżącej analizy szacunków realizowanych projektów, zarząd spółki ocenia, że wspomniane powyżej odstąpienie od umowy o nie będzie miało wpływu na sytuacje finansowa emitenta, podsumowano w materiale.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here