Naga Marketstwitter-logoZgodnie z danymi Security Exchange Commission (SEC) założyciel serwisu Twitter, Evan Williams, 13-14 kwietnia sprzedał 468 tysięcy akcji spółki. Przy obecnych cenach na poziomie 51USD/akcja daje nam to łączną wartość na poziomie 24 milionów dolarów.


Według zapisów regulaminowych SEC (odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego) właściciele oraz zarządzający wykonawczy spółek mogą sprzedawać swoje akcje w ustalonym harmonogramie. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie oskarżeń o insider trading lub chęć zbicia ceny gdy są zbyt drogie. W tym przypadku W.E. Clark miał sporo szczęścia. Cena 51USD za pojedynczą akcję Twittera to spora suma – szczególnie, że jeszcze w grudniu 2014 sprzedawane były po 30USD.

Czy powinniśmy spodziewać się spadku cen?

Czytaj również: Twitter zaprezentował nową aplikację – rynek spodziewa się rewolucji

O ile 24 miliony dolarów to sporo pieniędzy, to przy rynkowej kapitalizacji Twittera na poziomie prawie 33 miliardów dolarów, kwota ta nie ma szans zachwiać poważniej notowaniami TWTR. Zadziałać może tutaj jedynie psychologia rynku – część inwestorów pójdzie w ślady Evana Williamsa i również odda akcje w ręce kogoś innego.

Notowania akcji TWTR na wykresie D1
Notowania akcji TWTR na wykresie D1

Na wykresie dziennym widzimy, że po dotarciu do lokalnych szczytów z sierpnia 2014, notowania spółki zawróciły w dół formując  6 świec spadkowych pod rząd. Jak na razie zatrzymaliśmy się na wysokości 76.4% Fibo – zniesienie impulsu spadkowego pod koniec 2014 roku. Cena może tutaj odbić i ponownie testować 53.30. Z drugiej jednak strony znajdujemy się spory kawałek od 50DMA – w związku z tym silniejsza korekta w kierunku 61.8% Fibo również jest prawdopodobna.

Notowania akcji TWTR na wykresie H4
Notowania akcji TWTR na wykresie H4

Spadkowy scenariusz z wykresu D1 wspiera interwał H4. Tutaj na wysokości lokalnego oporu 51.80 pojawiła się świeca spadkowa pin-bar, która może sygnalizować dalsze osunięcia. Warto obserwować notowania akcji Twittera w trakcie dzisiejszej sesji amerykańskiej czekając na rozwój sytuacji.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Google oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here