Naga MarketsMichael Arrington wchodzi w świat kryptowalut

Inwestor i założyciel portalu technologicznego TechCrunch poinformował 28 listopadowa, że uruchamia oparty w całości na kryptowalutach fundusz hedgingowy, którego początkowa wartość ma wynieść $100 milionów. Arrington XRP Capital ma angażować się w ICO, kupować aktywa kryptowalutowe i inwestować w startupy związane z branżą, wszystko w oparciu o token Ripple (XRP).


We wpisie na oficjalnym blogu nowego funduszu, Michael Arrington informuje: „Postanowiłem zmodyfikować moją ścieżkę kariery i całkowicie skupić się na kryptowalutach oraz powiązanych z nimi technologiach. Nowy fundusz ma być sygnałem, że resztę działań zawodowych poświęcę kryptograficznym tokenom i cyfrowym walutom”

Fundusz będzie denominowany w walucie Ripple i jak wynika z obecnych doniesień, właśnie w niej czynione mają być wszystkie inwestycje oraz co ciekawe, wypłacane wynagrodzenia pracownikom i analitykom instytucji.

Arrington XRP Capital dołącza do grona dynamicznie rosnącej listy kryptowalutowych funduszów hedgingowych, na której znajduje się obecnie ponad 120 podmiotów. Dla porównania w 2016 roku było ich zaledwie 6, a w sierpniu 2017 około 50.

Arrington twierdzi, że w tym momencie około 10% całego jego majątku utrzymywane jest w aktywach kryptowalutowych: „Część ludzi może uznać to za wariactwo, szczególnie, że znajdujemy się na krawędzi bańki spekulacyjnej. Dla innych jest to jednak dopiero początek dynamicznego rozwoju. Osobiście identyfikuję się z tą drugą grupą”.

Zobacz również: Krótki przewodnik po kryptowalucie Ripple

Reakcja notowań XRP wobec USD na najnowsze doniesienia to najsilniejszy jednodniowy wzrost Ripple od początku października i test istotnego oporu w okolicach 0.2800, który utrzymuje cenę w ryzach od pierwszej połowy roku:

Wykres Ripple dzięki TradingView

Od strony technicznej można zidentyfikować wspomniany opór horyzontalny oraz wielokrotnie testowaną od lipcowych minimów linię trendu. Notowania poruszają się więc w coraz węższym zakresie i jedynie kwestią czasu będzie wybicie formacji klina górą lub dołem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here