Naga MarketsFundusz Petera Thiela od 2012 miał kupować Bitcoiny

Początek 2018 roku w mediach ekonomicznych niewątpliwie należy do popularnego milionera, Petera Thiela, który wraz z Elonemu Muskiem oraz Maxem Lecvhinem założyli spółkę PayPal. W ostatnich latach Thiel znany jest jednak głównie jako zarządca funduszu hedgingowego mającego nosa do dużych sukcesów – jego spółka inwestowała między innymi w Airbnb, SpaceX, czy też Facebooka gdy te znajdowały się w początkowej fazie rozwoju. Jak się okazało, w ostatnich latach Thiel kupował również „po cichu” Bitcoiny.


Founders Fund skupowało kryptowaluty przez ostatnie 5 lat?

Prawdziwa mania kryptowaluta zaczęła się tak naprawdę w minionym roku, jednak w prowadzonym przez Petera Thiela przedsiębiorstwie Founders Fund, Bitcoin oraz jego pochodne były jednym z regularnych instrumentów inwestycyjnych co najmniej od 2012 roku.

Osoba związana z funduszem hedgingowym twierdzi, że zakupy nie należały do dużych i wydano na nie łącznie $20-$30 milionów, aby zagwarantować sobie wczesny dostęp do raczkującego jeszcze rynku. Zakupione przez ostatnie lata tokeny obecnie warte są setki milionów dolarów – fundusz nie podzielił się jednak jeszcze wypracowanym zyskiem z inwestorami. Inwestycja była utrzymywana bowiem w tajemnicy i jako pierwszy informował o niej Wall Street Journal.

Warto zaznaczyć, że Founders zarządza obecnie $3 miliardami aktywów inwestując w ponad 100 różnych spółek. Wśród najnowszych „nabytków” znajdują się między innymi inne fundusze powiązane bezpośrednio z rynkiem kryptowalutowym – Metastable Capital oraz Polychain Capital.

„O ile sceptycznie podchodzę do większości kryptowalut, to jestem zdania, że większość ludzi nie docenia Bitcoina. Najpewniej dlatego, że zdaje się pełnić jedynie rolę alternatywy lub zamiennika dla standardowego pieniądza. Jeżeli jednak stanie się cybernetycznym odpowiednikiem złota, wtedy wróżę mu ogromny potencjał” – mówił Thiel jeszcze podczas konferencji w Arabii Saudyjskiej zorganizowanej w październiku.

Rzeczniczka prasowa Founders Fund potwierdziła w rozmowie z portalem Bloomberg, że spółka dokonała inwestycji w przedsiębiorstwa związane z rynkiem kryptowalutowym nie chciała komentować jednak doniesień medialnych odnośnie trwających od kilku lat inwestycji Bitcoinowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin walczy z 15 tysiącami?

Po grudniowych spadkach notowań Bitcoina, w które w rekordowym momencie traciły ponad 8 tysięcy USD od historycznych szczytów, notowania zdają się konsolidować w szerokim przedziale zmienności. W przeciągu ostatnich sesji rolę oporu odgrywa okrągły pułap 15 tysięcy USD, pod którym środowy handel rysuje jak na razie sprzedażowego pin bara. Do końca dnia jednak daleko, dlatego warto więc obserwować rozwój sytuacji.

BTC/USD D1, Źródło TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here