Naga MarketsZałożyciel Ethereum sceptycznie o planach Twittera i Facebooka. Sam widzi ETH w metawersum
Vitalik Buterin

Jack Dorsey (Twitter i Square) i Mark Zuckerberg (Facebook) snują wielkie plany w przestrzeni kryptowalutowej, ale Vitalik Buterin nie uważa, aby ich realizacja zyskała spore zainteresowanie ze strony odbiorców.

  • Square chce inwestować w zdecentralizowane finanse, Facebook natomiast przenieść się do metaverse (metawersum)
  • Metawersum to zbiorowa wirtualna wspólna przestrzeń, która zdaniem ekspertów ma być przyszłością Internetu
  • Twórca ETH twierdzi, że Twitter i Facebook przegrają z technologią blockchain i sam liczy na to, że przyszłością Ethereum jest metaverse
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Vitalik Buterin (Ethereum) krytykuje plany Zuckerberga i Dorseya

Twórca sieci Ethereum, najczęściej używanego na świecie blockchainu, poddał w wątpliwość plan dyrektora generalnego Square Inc. Jacka Dorseya, aby stworzyć nowy biznes skupiony na zdecentralizowanych usługach finansowych, który wykorzystuje bitcoina.Największa kryptowaluta tak naprawdę nie ma funkcjonalności, aby to zrobić, ponieważ została zaprojektowana w inny sposób niż sieć ETH, powiedział Buterin w wywiadzie w Bloomberg Television

– Na Ethereum istnieje natywna funkcjonalność, która pozwala zasadniczo bezpośrednio umieścić ETH lub aktywa oparte na Ethereum w inteligentnych kontraktach, gdzie następnie istnieją arbitralne warunki, które mogą regulować sposób, w jaki te aktywa są uwalniane – powiedział Buterin, który jest jednym z najbardziej znanych deweloperów kryptowalut.

– Jack będzie musiał zasadniczo stworzyć swój własny system, który egzekwuje te zasady – dodał.

Pomysł Zuckerberga, aby przekształcić Facebooka w „firmę metaverse”, również spotkał się ze sceptycyzmem ze strony potentata kryptowalutowego.

Zuckerberg wyraźnie próbuje przewidzieć następną fazę rozwoju Internetu „zanim reszta świata pójdzie w jakimś innym kierunku, a Facebook zostanie pozostawiony w tyle” – powiedział Buterin.

Zauważył, że Zuckerberg był również zaangażowany w szeroko analizowany, wspierany przez Facebooka projekt kryptowalutowy Libra – teraz znany pod nazwą Diem.

invest

Istnieje „po prostu ogromna ilość nieufności” dotycząca Facebooka, więc budowanie własnej platformy może okazać się niefortunne zdaniem założyciela Ethereum. Zalecił Zuckerbergowi budowanie rozwiązań na istniejących blockchainach.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Blockchain poważnym zagrożeniem dla rynkowych gigantów

Blockchain i kryptowaluty rozwinęły się szybko w ciągu ostatniej dekady, z koncepcjami, które zaczynają kwestionować dominujących graczy w takich dziedzinach jak finanse, technologia i produkty konsumenckie.

Firmy o ugruntowanej pozycji, od Facebooka i Twittera Inc. po JPMorgan Chase & Co. i Goldman Sachs Group Inc. pracują nad sposobami włączenia blockchain do swoich istniejących biznesów. Jednak w tej przestrzeni pojawiło się wiele młodych, szybko rozwijających się firm, które wykazują większy potencjał do wprowadzenia zmian.

Buterin twierdzi, że technologia blockchain stanowi poważne zagrożenie dla Facebooka, Twittera i innych sieci społecznościowych. Powiedział, że możemy zobaczyć, jak firmy o ugruntowanej pozycji w końcu przegrywają z nowicjuszami.

Sam natomiast nadal ma wielkie plany dotyczące sieci Ethereum. Zapytany o to, gdzie widzi ją za pięć do 10 lat, Buterin odpowiedział: „miejmy nadzieję, że w metaverse”.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here