Naga MarketsJoseph_LubinJoe Lubin, współzałożyciel licznych projektów m.in. Ethereum oraz założyciel firmy ConsenSys, która ma dziesiątki projektów opartych o blockchain Ethereum, był niedawno gościem podcastu Chain Reaction prowadzonym przez Toma Shaughnessy podczas którego poruszony został temat przyszłości drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty.


Zobacz również: Współzałożyciel Ethereum: blockchain będzie istotną częścią gospodarki

Te artykuły również Cię zainteresują
Lubin wierzy w rosnący potencjał Ethereum

Lubin stawił czoła trudnym pytaniom dotyczących Ethereum mówiąc, że Ethereum 1.0 było „punktem wyjścia”, a programiści od początku wiedzieli, że „nie będzie skalowalne”.

– Rosnący ból jest niezbędny i wspaniały. Gdybyśmy nie osiągnęli punktu, w którym odczuwalibyśmy ból można by argumentować, że poruszamy się zbyt wolno jako ekosystem… Oczywiście wszystko, co dotyczy Ethereum musi ulec usprawnieniu i obecnie wiele osób pracuje nad poprawą praktycznie wszystkiego w sieci Ethereum – powiedział Joe Lubin.

Zapytany o Bitcoina założyciel ConsenSyS odpowiedział:

Nawet Bitcoin musiał ewoluować. Chociaż można rozważyć przypadek, że powinien on ewoluować o wiele wolniej. Jeśli chcemy zbudować zdecentralizowany system pieniężny przeznaczony dla wszystkich ludzi na Ziemi to potrzebujemy na to o wiele więcej czasu.

Ekosystem blockchaina pozostaje atrakcyjną technologią, którego projekty mają charakter open source łącząc wiele zespołów z całego świata. Ale to nie oznacza, że ​​różne sieci nie konkurują ze sobą.

Dobre wydarzenia w naszym ekosystemie podnoszą wartość całej branży, a niektóre projekty z pewnością mogą być konkurencyjne wobec Ethereum. Inne koncentrują się na marketingu, aby być konkurencyjnym wobec Ethereum np. Tron i EOS. Twórcy obu tych kryptowalut w pewnym sensie przyjęli podejście „zbierz masę pieniędzy i udawaj, dopóki nie osiągniesz celu, a później będziemy się martwić co dalej” – oznajmił Lubin.

Zobacz również: Lubin: „W Ethereum nie chodzi o cenę, adopcja silnie rośnie”

Pomimo rosnącej konkurencji, Lubin wierzy również w rosnący „ekosystem współpracy”. Zauważył, że wiele projektów ma „bliskie związki z Ethereum”, dodając:

Wszyscy jesteśmy bardzo przyjaźnie do siebie nastawieni i spotykamy się na konferencjach wiele razy do roku na całym świecie.

Założyciel ConsenSys podkreślił także swoją wiarę w sieć ETH oraz w jej dalszy rozwój.

W kontekście otwartości, współpracy i komunikacji, Ethereum ma moim zdaniem najlepsze podejście oraz technologię. Najlepsi technolodzy z branży pracują właśnie u nas. Nasz ekosystem jest ogromny i czuję, że projekt porusza się coraz szybciej – podsumował.

Ethereum drożeje do 179 USD

W trakcie dzisiejszej sesji cena Ethereum rośnie ponad 9% przebijając poziom 179 USD oraz deklasując inne najpopularniejsze wirtualne waluty m.in. Bitcoina, który odnotowuje wzrost o niecałe 5%. Kapitalizacja ETH wynosi niecałe 19 mld USD, a wolumen z ostatnich 24h wzrósł do ponad 7,2 mld USD.

Zobacz również: Współtwórca Ethereum: blockchain może pomóc artystom

Założyciel ConsenSys: Ethereum potrzebuje całościowych usprawnień
coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here