Naga MarketsZaledwie 7 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 7 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: KRVitamin, Vistal Gdynia, Novita, K2Internet, Hubstyle, Nowagala oraz Zastal. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 15.09 do najmniejszego.

  • 7 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Krvitamin (1,2 mln zł.) a najmniejsze Zastal (30,3 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Spadki na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,84%, a WIG 0,83%. 7 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 7 spółek był Hubstyle, którego akcje drożały dziś o 20%, jednak ruch odbywał się przy stosunkowo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z wtorkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz niezłymi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 882 mln zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły wtorkową sesję na sporym minusie. Obrót na akcjach spółki z sektora gamingowego wyniósł ponad 181 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu KGHM, z obrotami na poziomie 65 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, nie znalazło się tym razem miejsce dla mniejszych spółek.

Największe obroty podczas wtorkowejj sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here