Naga MarketsZaledwie 6 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 6 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: GPW, Assecosee, Skyline, Unima, Auga oraz Betacom. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 13.08 do najmniejszego.

  • 6 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała GPW (1,3 tys. zł.) a najmniejsze Betacom (1,3 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,13%, a WIG 0,42%. 6 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 6 spółek była Auga, której akcje drożały dziś o ponad 11%, jednak ruch odbywał się przy niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz niezłymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 801 mln zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły czwartkową sesję na blisko 2% minusie. Obrót na akcjach spółki gamingowej wyniósł ponad 126 mln zł. i był wyższy od drugiego w rankingu Biomedu-Lublin, z obrotami na poziomie 106 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin oraz Amrest.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here