Naga MarketsZaledwie 5 spółek z GPW podczas środowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Decora, Winvest, IFirma, fastfin oraz 08Octavia. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 12.08 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas środowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała Decora (375 tys. zł.) a najmniejsze 08Octavia (2,1 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Środowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,13%, a WIG 0,44%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 5 spółek był Winvest, którego akcje drożały dziś o ponad 53%, jednak ruch odbywał się przy niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z środowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

KGHM liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Środowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz niezłymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 879 mln zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory KGHM, które zakończyły wtorkową sesję na blisko 2% na plusie. Obrót na akcjach spółki miedziowej wyniósł ponad 121 mln zł. i był wyższy od drugiego w rankingu Biomedu-Lublin, z obrotami na poziomie 116 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas środowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here