Naga MarketsZaledwie 5 spółek z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Play Communications, Hubstyle, Novita, Sonel oraz K2Internet. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 21.09 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Play Communications (605 mln. zł.) a najmniejsze K2Internet (54,2 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Duże spadki na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 2,86%, a WIG 2,77%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotował Play Communications (+36,73%).

Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Play liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,574 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Play, które zakończyły poniedziałkową sesję na bardzo wysokim plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 605 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 131 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się jeszcze Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here