Naga MarketsZaledwie 5 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Datawalk, PMPG, Kompap, Ampli oraz Regnon. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 31.07 do najmniejszego. To najmniejsza ilość spółek w zestawieniu od kilku miesięcy.

  • 5 spółek osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Datawalk (10,2 mln zł.) a najmniejsze Regnon (8,1 tys. zł.). 

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,25%, a WIG zakończył sesję 0,89% na plusie. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 5 spółek był Regnon, którego akcje drożały dziś o ponad 36%, jednak ruch odbywał się przy bardzo niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z piątkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

KGHM liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz przeciętnymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1 mld zł. Główne indeksy minimalnie zyskiwały na wartości, bo nieco lepszym początku sesji, zaczęły one zmierzać w kierunku kursów odniesienia z czwartkowej sesji. Najbardziej popularne były walory KGHM. Obrót na akcjach miedziowego giganta wyniósł ponad 121 mln zł. i wyprzedził drugi w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 87 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek Mercator Medical, Biomed-Lublin oraz XTB.

Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here