Naga MarketsZaledwie 5 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, Kęty, Novita, Zastal oraz Interbud. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 25.09 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Mercator Medical (85,3 mln zł.) a najmniejsze Interbud (10,7 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Wzrosty na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,49%, a WIG 0,59%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotował Mercator Medical (+13,63%).

Rekordziści z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Play liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się nieznaczną zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,072 mld zł. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory Play, które zakończyły piątkową sesję na zero. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 139 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 107 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się jeszcze opisywany Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here