Naga MarketsZaledwie 5 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, Termorex, Zastal, Interbud oraz Skyline. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 24.09 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Mercator Medical (54,7 mln zł.) a najmniejsze Skyline (2,1 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Spadki na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 1,15%, a WIG 0,98%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotował Interbud (+11,43%).

Rekordziści z czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się nieznaczną zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,036 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły czwartkową sesję na bardzo nieznacznym minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 190 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Biomedu-Lublin, z obrotami na poziomie 167 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się jeszcze opisywany Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here