Naga MarketsZaledwie 4 spółki z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!Zaledwie 4 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Dino Polska, Decora, ML System PDA oraz EMCINSMED. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 14.08 do najmniejszego.

  • 4 spółki osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Dino Polska (25,9 mln zł.) a najmniejsze Emcinsmed (10,3 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieznaczne spadki na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na nieznacznym minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,1%, a WIG 0,14%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 4 spółek był Emcinsmed, którego akcje drożały dziś o ponad 14%, jednak ruch odbywał się przy niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z piątkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Biomed-Lublin liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz bardzo słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one 571 mln zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Biomedu-Lublin, które zakończyły czwartkową sesję na 11% plusie. Obrót na akcjach z sektora biomedycznego wyniósł ponad 113 mln zł. i był wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 68 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazły się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here