Naga MarketsZaledwie 4 spółki z GPW podczas piątkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!4 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Mercator Medical, 06Magna, Voxel oraz MCI. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 9.10 do najmniejszego.

  • 4 spółki osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała spółka Mercator Medical (39,3 mln zł.) a najmniejsze MCI (581,7 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Nagranie z zamknięcia piątkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Spore spadki na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na dużym minusie. WIG20 tracił na zamknięciu 1,22%, a WIG 1,08%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje 06Magna (+51,02%).

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz niezłymi obrotami. Przekroczyły one 1,087 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły piątkową sesję 2,75% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 138 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu Biomed-Lublin, z obrotami na poziomie 100 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się opisany wyżej Biomed-Lublin.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here