Naga MarketsZaledwie 4 spółki z GPW podczas piątkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!Zaledwie 4 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Krynica Vitamin, Hubstyle, Novita oraz K2Internet. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 18.09 do najmniejszego.

  • 4 spółki osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Krynica Vitamin (9,4 mln. zł.) a najmniejsze K2Internet (55,3 tys. zł.). 

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Spadki na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,8%, a WIG 0,42%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotował Krynica Vitamin (+157,3%).

Rekordziści z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

CD Projekt liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 1,207 mld zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory CD Projekt, które zakończyły piątkową sesję na nieznacznym minusie. Obrót na akcjach spółki z sektora gamingowego wyniósł ponad 163 mln zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu PGNiG, z obrotami na poziomie 92 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, nie znalazło się tym razem miejsce dla mniejszych spółek.

Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here