Naga MarketsZaledwie 4 spółki z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!Zaledwie 4 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Newag, Emcinsmed, Regnon oraz Zastal. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 20.08 do najmniejszego.

  • Zaledwie 4 spółki osiągnęły podczas czwartkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Newag (785 tys. zł.) a najmniejsze Zastal (14,7 tys. zł.). 

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Spadki na głównych indeksach GPW

Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się na minusie. WIG20 stracił na zamknięciu 0,99%, a WIG 0,80%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Liderem wzrostów wśród opisywanych 4 spółek był Emcinsmed, którego akcje drożały dziś o ponad 13%, jednak ruch odbywał się przy niewielkich obrotach.

Szczegółowe dane z czwartkowej sesji dla wybranych walorów. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

KGHM liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Czwartkowa sesja na GPW charakteryzowała się niewielką zmiennością oraz słabymi jak na wakacyjne realia obrotami. Przekroczyły one nieznacznie 644 mln zł. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory KGHM, które zakończyły środową sesję na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 93 mln zł. i był nieznacznie wyższy od drugiego w rankingu Biomedu-Lublin, z obrotami na poziomie 60 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się z grona mniejszych spółek omawiany Biomed-Lublin a także Airway i XTB.

Największe obroty podczas czwartkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here