Naga Markets

Zalando w tarapatach. Dokąd zmierza kurs?Notowania spółki Zalando systematycznie obsuwają się na południe. Sumarycznie przecena przekroczyła 85% i była szczególnie dynamiczna w pierwszym półroczu. Obecnie cena ZAL utrzymuje kierunek południowy, ale widoczna jest brak zdecydowania w poczynaniach niedźwiedzi.

Akcje Zalando w trendzie spadkowym!

Od lipca 2021, na walorach Zalando w najlepsze trwa trend spadkowy, który doprowadził do 80-procentowej przeceny. Kurs spadł już do poziomów nieco poniżej dołków z pandemii COVID-19 i ciągle nie widać oznak zakończenia dynamicznej przeceny.

Pomimo niższych dołków na wykresie ceny MACD rośnie, co tworzy potencjalną pozytywną dywergencję. Może to zmotywować byki do działania, choć już teraz widać przełamanie spadkowej linii trendu.

Notowania Zalando
Notowania Zalando. Źródło: exante.eu

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Szkoda, że nie zostało to wykonane z przysłowiowym „przytupem”, a raczej w wyniku upływu czasu w wąskiej konsolidacji. Scenariusz zmiany sentymentu widoczny jest także na oscylatorze relatywnej siły RSI, który opuścił strefę wyprzedania. Z technicznego punktu widzenia jest jeszcze za wcześnie, aby spoglądać na północ. Jednak słabość podaży może okazać się początkiem siły popytu. Dlatego warto dodać ten podmiot do swojej listy i obserwować najbliższy opór 25 EUR.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWall Street kończy kolejny dzień na plusie!
Następny artykułIle kosztuje euro 26.10.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w środę
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here