Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMijający powoli tydzień przebiega na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Mimo, że na przestrzeni ostaniach dni nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata, to zmienność jest bardzo duża. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 2 grudnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0489 zł 2.12.2021, godzina 14:10
Kurs euro EURPLN 4,5936 zł 2.12.2021, godzina 14:10
Kurs funta GBPPLN 5,3943 zł 2.12.2021, godzina 14:10
Kurs franka CHFPLN 4,4098 zł 2.12.2021, godzina 14:10

Kurs euro spadł o ponad 15 gr. 

Mimo, że dziś dopiero czwartek, kurs euro spadł już od początku tygodnia o 12,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 23 listopada br. deprecjacji do przeszło 15,5 gr.Tak znaczne spadki sprawiły, że kurs dolara osunął się poniżej technicznych wsparć w wysokości 4,67 zł i 4,6350 zł. W pewnym momencie czwartkowej sesji knowania wspólnej waluty znajdowały się nawet poniżej 4,59 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego spadł o 12 gr.

Kurs franka szwajcarskiego spadł od początku tygodnia o niemal 12 groszy, osuwając się w pewnym momencie czwartkowej sesji poniżej 4,40 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania szwajcarskiej waluty mogłyby powrócić w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz sparcia) w wysokości 4,38 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o ponad 25 gr. 

Kurs funta spadł od początku tygodnia o 16,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 19 listopada br. do niemal 25,5 grosza. Na uwagę zasługuje fakt, iż kurs funta spada nieprzerwanie od ośmiu dni, w efekcie czego osunął się on poniżej 5,40 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o 18 gr.

Kurs dolara spadł od początku tygodnia o ponad 11 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 23 listopada br. deprecjacji do niemal 18 groszy. Na uwagę zasługuje fakt, iż kurs dolara spada w relacji do polskiego złotego nieprzerwanie od ośmiu dni. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już w najbliższym czasie notowania amerykańskiej waluty mogłyby powrócić w okolice 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti prognozy | lira turecka kurs | kernel akcje wykres | akcje gpw | intercars akcje prognozy | notowania ccc | akcje pkn orlen | famur kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułPayB umożliwia zakupy za kryptowaluty. Rozmowa z CEO PayB.IO
Następny artykułRynki są za bardzo nerwowe. Koniec umocnienia złotego – Świat walut M. Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here