Naga Markets

Oczekiwania inflacyjne w Turcji wzrosły do historycznie wysokiego poziomu ​​58%. W opinii ekonomistów z Commerzbanku lira pozostaje wrażliwa na dalsze spadki, mimo że w ostatnich dniach wydawała się łapać stabilność. Jednocześnie stratedzy z TD Securities spodziewają się, że para USD/TRY osiągnie poziom 19,0 do końca kwartału. Kurs USD/TRY wzrasta we wtorek o 1% przebijając z impetem poziom 16,0.

Kurs USD/TRY: Chwilowa stabilność liry, gdy fundamenty się pogarszają – Commerzbank

Nawet gdy inflacja osiągnęła 70% przy braku celów banku centralnego, oczekiwania inflacyjne szybko nadrabiają zaległości, ponieważ nie ma „kotwicy”, która mogłaby przekonać rynki, że inflacja w Turcji ściśle zwróci się do poziomu docelowego w średnim okresie – napisano w raporcie.W najnowszym badaniu Banku Centralnego Turcji (CBRT) oczekiwania inflacyjne na koniec 2022 r. wzrosły z 46% do 58%.

Każdy wzrost oczekiwań inflacyjnych daje impuls do kolejnej rundy faktycznych podwyżek cen. W przypadku braku ukierunkowania nie ma górnej granicy tego procesu. Lira może chwilowo wydawać się stabilna, ale fundamenty z pewnością się pogarszają – dodano.

Kurs dolara (USD/TRY) osiągnie poziom 19 do końca II kwartału – TDS

Kurs USD/TRY wzrósł w zeszłym tygodniu o około 4%, przekraczając granicę 15 po raz pierwszy od grudnia. Ekonomiści z TD Securities spodziewają się, że para osiągnie poziom 19 do końca kwartału.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

Ryzyko wydaje się być zgodne z dalszymi ruchami w górę pary USD/TRY. Nadal prognozujemy wzrostu do 19.00 do końca II kwartału, co sugeruje, że mogą się zbliżać podwyżki stóp w Turcji – podsumowano.

Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mbank | akcje dino | euro kurs | dolar euro | ciech akcje rekomendacje | gpw cd projekt | stalprodukt akcje prognozy |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułeBay uruchomił swoją pierwszą kolekcję NFT
Następny artykułProdukcja miedzi płatnej KGHM spadła o 4% r/r do 62 tys. ton w kwietniu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here