Naga MarketsDzisiejsza sesja obfituje we wstępne publikacje PMI za kwiecień, zarówno dla usług jak i przemysłu. Jak dotąd poznaliśmy odczyty z Francji, Niemiec, całej strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Z powodu koronawirusa wyniki PMI są rekordowo niskie, zarówno w przypadku sektora usługowego jak i przemysłowego. Kurs euro do funta wraca pod wsparcie przy 0,8743.

Wyniki PMI dla Francji, Niemiec, strefy euro i Wielkiej Brytanii

Blokada z powodu COVID-19 prowadzi do rekordowego spadku w niemieckiej gospodarce

Indeks aktywności usługowego PMI  dla Niemiec znalazł się na rekordowo niskim poziomie 15,9 wobec 31,7 w marcu. Przemysłowy PMI uplasował się na poziomie 34,4  (w marcu: 45,4) i był najniższy od 133 miesięcy.

– Kwietniowy odczyt PMI ujawnia pełny wpływ pandemii COVID-19 i późniejszej blokady gospodarki niemieckiej, pokazując, że działalność biznesowa w sektorze produkcji i usług spada w tempie wcześniej niespotykanym. W porównaniu do dołka przy 36,3 z czasów kryzysu finansowego, odczyt 17,1 przedstawia szokujący obraz wpływu pandemii na firmy – skomentował Phil Smith z IHS Markit.

Bezprecedensowy upadek gospodarki strefy euro

Wstępny indeks aktywności PMI w sektorze usług uplasował się na rekordowo niskim poziomie 11,7 (26,4 w marcu). PMI przemysłowy dla strefy euro znalazł się na 134-miesięcznym dołku (33,6 wobec 44,5 w marcu.

– Dane są oczywiście zdecydowanie słabsze od oczekiwań, które zakładały zdecydowanie mniejsze pogłębienie załamania. Fatalny obraz koniunktury przemienia się w obraz przerażający – komentuje Bartosz Sawicki z TMS Brokers

UK: kryzys zdrowia publicznego prowadzi do rekordowych spadków w przemyśle i usługach

Wstępne dane odnośnie usługowego PMI za kwiecień wskazują na rekordowy spadek do poziomu 12,3 z 34,5 w marcu. W przypadku przemysłu, aktywność spadłą do 32,9 z 47,8 w marcu. Tu również poziom jest rekordowo niski.

– Wszystkie subindeksy (w tym produkcja, zamówienia, zatrudnienie) sięgnęły rekordowych dołków. Załamanie było do przewidzenia po równie dramatycznych odczytach z Eurolandu – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Kurs euro do funta osunął się pod 0,8743

Kurs euro do funta osunął się pod poziom 0,8743 i może teraz zmierzać do dołka, z którego startował ostatni impuls wzrostowy z wtorku. Znajdziemy go w okolicach poziomu 0,8726.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres 1-godzinny pary walutowej EURGBP

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here